Skip to main content

Waarom moet je kinderen laten schrijven over boeken?

Vanaf groep 5 worden schrijven en lezen dagelijks aan elkaar gekoppeld door een schrijfopdracht aan een tekst of boek te verbinden en deze door de leerlingen schriftelijk te laten beantwoorden. Daarbij helpt de werkwijze 'denken-schrijven-uitwisselen'. Eerst nadenken, dan het antwoord helder en kloppend formuleren en daarna uitwisselen in tweetallen en klassikaal. 

Hieronder lees je wat jouw rol is en wat je van andere betrokkenen kan verwachten.

De leerkracht

Is verantwoordelijk voor de uitvoering van het koppelen van schrijven aan boeken/teksten.

De leescoördinator of IB'er

Ziet erop toe dat de leerkrachten zich aan de afspraak houden, en biedt hulp wanneer dit niet lukt.

De directeur

Onderstreept het belang van schrijven aan lezen koppelen en denkt mee aan een oplossing wanneer het niet lukt om dit tot uitvoering te brengen.

De leesconsulent

Adviseert bij het koppelen van schrijfopdrachten aan boeken. Kan modelen in de groepen, of verschillende werkvormen adviseren en voordoen aan leerkrachten.

Onze partners

Wij werken intensief samen met (lokale) partners waaronder gemeenten, basisscholen en Sociaal Wijkteams.